U11’s Plate Fixtures

LiDORSET YOUTH FOOTBALL LEAGUE

 

LEAGUE PLATE FIXTURES

SEASON 2016/2017

 

 

UNDER 11 GROUP 1

 

1. ROSSMORE ROCKETS                             4. BROADSTONE FC COLTS    

2. MELCOMBE REGIS               5.

3. DORCHESTER TOWN STARS        6. CHRISTCHURCH YOUTH

 

19th February Results

Melcombe Regis 9 Rossmore Rockets 2

Dorchester Town Stars 1 Broadstone Colts 1

 

26th February Results

Rossmore Rockets 0 Dorchester Town Stars 7

Christchurch Youth 2 Melcombe Regis 7

 

5th March Results

Broadstone Colts 2 Rossmore Rockets 4

 

12th March Results

Christchurch Youth 8 Broadstone Colts 0

 

19th March Results

Broadstone Colts v Melcombe Regis – Away Walkover

 

UNDER 11 GROUP 2

 

1. BROADSTONE FC                     4. LILLIPUT FC

2. WIMBORNE & HOLT              5. STURMINSTER MARSHALL WARRIORS

3.                              6. POOLE TOWN WESSEX UNITED

 

19th Feburary Results

Wimborne & Holt v Broadstone – Home Walkover

Sturminster Marshall Warriors 1 Poole Town Wessex Utd 3

 

26th February Results

Lilliput FC 4 Sturminster Marshall Warriors 1

Poole Town Wessex Utd 0 Wimborne & Holt 5

 

5th March Results

Sturminster Warriors 0 Wimborne & Holt 2

 

12th March Results

Broadstone FC 3 Sturminster Warriors 1

Poole Town Wessex Utd 1 Lilliput FC 2

 

19th March Results

Poole Town Wessex Utd 1 Broadstone FC 2

Lilliput FC 0 Wimborne & Holt 3

 

UNDER 11 GROUP 3

 

1.                              4. MERLEY COBHAM SPORTS

2. WOOL & WINFRITH              5. STURMINSTER NEWTON UNITED

3. LONGFLEET YOUTH CUBS         6. SHAFTESBURY ROCKIES 

 

19th February Results

Sturminster Newton Utd 3 Shaftsbury Rockies 5

Longfleet Cubs 2 Merley Cobham 5

 

26th February Results

Merley Cobham 0 Sturminster Newton 5

Shaftsbury Rockies 1 Wool & Winfirth 4 

 

5th March Results

Sturminster Newton 5 Wool & Winfirth 2

Longfleet Cubs 7 Shaftsbury Rockies 2

 

12th March Results

Shaftsbury Rockies 2 Merley Cobham 2

Wool & Winfirth 6 Logfleet Cubs 3

 

19th March Results

Sturminster Newton 10 Longfleet Cubs 0

Merley Cobham 2 Wool & Winfirth 7        

 

UNDER 11 GROUP 4

 

1. CANFORD SPORTS               3. WIMBORNE TOWN

2. ROSSGARTH YOUTH              4. CHICKERELL UNITED ATHLETIC

 

19th February Results

Rossgarth 1 Canford Sports 7

Wimborne Town 5 Chickerell Athletics 4

 

26th February Results

Canford Sports 6 Chickerell Athletics 0

Rossgarth 0 Wimborne Town 2

 

12th March Results

Wimborne Town 1 Canford Sports 6

 

                         

GROUP 1,2,3     FEBRUARY   19TH 2-1        5-6        3-4       

FEBRUARY   26TH 1-3        4-5        6-2       

MARCH     05TH 4-1        5-2        3-6       

MARCH     12TH 1-5        6-4        2-3       

MARCH     19TH 6-1        5-3        4-2

 

 

GROUP 4         FEBRUARY   19TH 2-1        3-4                 

FEBRUARY   26TH 2-3        1-4

MARCH      05TH 3-1        4-2

 

………………………………………….

 

SEMI FINALS     9TH APRIL

 

S1   Canford Sports       V    Wimborne & Holt

S2   Sturminster Newton       V    WINNER GROUP 1

 

………………………………………….

 

FINAL           7TH MAY

Start a Conversation

Your email address will not be published. Required fields are marked *